Co je to normální čtení krevního tlaku?

Co je to normální čtení krevního tlaku?

Normální krevní tlak je pro život životně důležitý. Bez tlaku, který nutí naši krev proudit kolem oběhového systému, by se skrze naše tepny do tkání a orgánů nedařilo žádný kyslík ani živiny.

Krevní tlak však může být nebezpečně vysoký a může také být příliš nízký.

V tomto článku budeme diskutovat o tom, co je krevní tlak, jak se měří a co se měří a co se měří a co Měření znamenají pro naše zdraví.

Co je krevní tlak? Je to důležitá síla, protože kyslík a živiny by nebyly tlačeny kolem oběhového systému k vyživování tkání a orgánů bez krevního tlaku.

jako je inzulín.

Stejně důležité jako poskytování kyslíku a živin, čerstvá krev, která se dodává Vyčistíme játra a ledviny.

Krev sama nese řadu dalších vlastností, včetně jeho teploty. To také nese jednu z obrany proti poškození tkáně, srážení destiček, které brání ztrátě krve po poranění.

Ale co přesně způsobuje, že krev vyvíjí tlak v tepnách? Část odpovědi je jednoduchá – srdce vytváří krevní tlak vynucením krve, když se stahuje s každým srdečním rytmem. Krevní tlak však nelze vytvořit pouze čerpacím srdcem. Tlak pod 120 mm Hg systolickým a 80 mm Hg diastolickým. Krevní tlak se však přirozeně mění z mnoha důvodů.

Celkové pokyny pro vysoký krevní tlak získaly aktualizaci v listopadu 2017. Umožňují dřívější zásah. při 130/80 mm Hg spíše než 140/90 mm Hg. Čtení krevního tlaku ve výši 140/90 mm Hg se nyní kvalifikuje jako hypertenze stádia II a ne fáze I, jak to bývalo.

Tato kategorie nyní tvoří dva samostatné rozsahy:

 • zvýšený krevní tlak, od 120-129/méně než 80 mm Hg
 • Stage I Hypertenze, od 130-139/80-89 mm Hg

vysoká krev Tlakový graf

Normal & lt; 120 mm hg a & lt; 80 mm hg

https://recenzeproduktu.top/dietonus/

zvýšené (ohrožené nebo prehypertenzi) td> & lt; 80 mm Hg

Hypertenze Stage 1 130-139 mm Hg nebo 80-89 mm Hg

Hypertenze Stage 2 & gt; 140 mm hg nebo & gt; 90 mm hg

hypertenzní krize (nouzová situace) & gt; 180 mm hg a/nebo & gt; 120 mm hg

V těchto nových pokynech AHA také radí, že lékaři by měli předepisovat léky pouze v případě předchozího srdečního infarktu nebo mrtvice nebo v Přítomnost rizikových faktorů za tyto stavy, jako je věk, diagnóza diabetu nebo chronické onemocnění ledvin. Funkce krevního tlaku v těle

je podobná jako vysoce sofistikovaná forma instalatérství – krev má „tok“ a tepny jsou „potrubí“. Základní zákon fyziky způsobuje tok krve a tento zákon platí také v zahradní hadicové trubce.

krev protéká tělem kvůli rozdílu v tlaku. je nejvyšší na začátku své cesty ze srdce – když vstoupí do aorty – a je nejnižší na konci své cesty podél postupně menších větví tepen. Tento tlakový rozdíl je tím, co způsobuje proudění krve. Omezení potrubí zvyšuje tlak v bodě zúžení.

Zatímco srdce vytváří maximální tlak, vlastnosti tepen jsou stejně důležité pro jeho udržování a umožnění proudění krve po celém těle.

stav tepen ovlivňuje krevní tlak a tok a zúžení tepen může nakonec zablokovat dodávku úplně, což vede k nebezpečným podmínkám včetně mrtvice a srdečního infarktu. Sphygmomanometr. Skládá se z gumového náramku – manžety, která je nafouknuta ručním nebo strojovým čerpadlem.

Čtení je vyjádřeno z hlediska tlaku, který je třeba přesunout rtuť kolem zkumavky proti gravitaci. To je důvod, proč se tlak měří pomocí jednotky milimetrů rtuti, zkráceno na mm Hg.

Měření krevního tlaku obvykle nezpůsobuje žádnou bolest ani nepohodlí. Může se však dočasně cítit pevně kolem paže. Použití stetoskopu umožňuje osobě měřící krevní tlak, aby poslouchala dva specifické body.

Odečty krevního tlaku sestávají ze dvou čísel: nejprve systolický tlak a diastolický tlak. Čtení je uvedeno jako například 140 nad 90 mm Hg. Odpočívající období mezi srdečními rytmy.

 • Udržujte zdravou tělesnou hmotnost na základě doporučení lékaře.
 • Jezte vyváženou stravu bohatou na ovoce a zeleninu.
 • Pravidelně se zapojuje do fyzické aktivity, jako je svižná chůze, po dobu nejméně 30 minut denně, většinu dní v týdnu, pokud je to možné.
 • Spravujte stres.
 • mírný příjem alkoholu. Muži by měli pít méně než dva alkoholické nápoje denně. Ženy a muži s nižší tělesnou hmotností by měli konzumovat maximálně jeden alkoholický nápoj denně.
 • Přijetí těchto kroků může snížit riziko zdravotních problémů dále v linii. stejně znepokojivý jako vysoký krevní tlak. Stále však může naznačovat zdravotní problémy.

  Osoba se čtením krevního tlaku menší než 90/60 mm Hg se považuje za nízký krevní tlak. AHA prohlásila, že lékaři to obvykle nepovažují za problém, pokud vedle něj neexistují jiné příznaky.

  Tyto základní problémy by mohly zahrnovat vnitřní krvácení, srdeční choroby, těhotenství, některé léky, mimo jiné.

  Pokud osoba zažije jiné příznaky, měli by mluvit se svým lékařem, aby řešili jakékoli základní podmínky. Může však být příliš vysoká nebo příliš nízká. Čtení krevního tlaku, který je příliš vysoký, se nazývá hypertenze nebo vysoký krevní tlak. To může způsobit řadu zdravotních problémů a mělo by být monitorováno u lékaře. /Hematologie

 • Kardiovaskulární/kardiologie
 • Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro získávání zdrojů a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a sdružení. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

  Contents