Přírodní léky na nadměrné močový měchýř

Přírodní léky na nadměrné močový měchýř

Nadměrné močový měchýř je stav, kdy močový měchýř není schopen normálně držet moč.

Nadace Urology Care Foundation odhaduje, že nejméně 33 milionů lidí ve Spojených státech má nadměrné měchýř.

nadměrný močový měchýř (OAB) může být způsoben základní poruchou, jako je Parkinsonova choroba, diabetes, roztroušená skleróza nebo onemocnění ledvin. Jindy to může být spojeno s léky, chirurgickým zákrokem nebo porodem. U některých lidí se však zdá, že neexistuje žádná základní příčina.

přírodní nápravná opatření

Pokyny doporučují, aby změny životního stylu a chování byly pro OAB první linii. Pro mnoho lidí je pro kontrolu příznaků nezbytná kombinace těchto možností.

Přírodní léky na nadměrné močové měchýř zahrnují následující:

dietní změny a řízení tekutin

Jedna z nejjednodušších metod při léčbě OAB zahrnuje provedení dietních změn. To zahrnuje vystřihnutí několika známých dráždivých látek z potravy a omezení příjmu tekutin.

potraviny, aby se zabránilo

potravinám a nápojům, o nichž je známo, že příznaky OAB způsobují nebo zhoršují:

 • Alkohol
 • Umělá sladidla
 • Kofein
 • Čokoláda
 • Citrusové ovoce a šťávy
 • Kukuřičný sirup
 • Cranberry Juice
 • dairy
 • sodas and fizzy drinks
 • spicy foods
 • sugar and honey
 • tomatoes
 • Oct

Vzhledem k tomu, že spouštěče z potravin se liší od člověka k člověku, může být pro lidi užitečné udržovat deník podrobně popisovaný příjmy potravy a příznaky močového měchýře. Deník může lidem pomoci zjistit, která jídla způsobují největší problémy.

Spravujte příjem tekutin

Pití dostatek vody je pro zdraví nezbytné. Příliš málo vody může vést k koncentrované moči, která může dráždit výstelku močového měchýře a zvýšit naléhavost. Příliš mnoho kapalin může zhoršit příznaky frekvence. Příjem tekutin před spaním může během noci přispět k močení.

Příspěvek z roku 2016, publikovaný ve výzkumu a zprávách v urologii, doporučuje omezit příjem tekutin na 6 až 8 sklenic vody denně a vyhýbat se kapalinám po dobu 2 až 3 hodin před spaním.

Techniky kontroly močového měchýře

Rekvalifikace močového měchýře se často doporučuje, aby se snížilo únik močového rhino gold gel podvod měchýře. Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout:

Plánované močení

Osoba s OAB si může udržet deník močových návyků, včetně výletů koupelen, úniku a příznaky naléhavosti. Na základě vzorů, které si všimli z deníku, mohou začít naplánovat výlety přidáním 15 minut do obvyklých časů močení.

Například, pokud se močení koná každých 60 minut, měly by naplánovat přestávky koupelen za každých 75 minut.

Je důležité používat koupelnu v plánovaných časech, bez ohledu na to, zda je potřeba močení. Osoba pak může postupně prodloužit dobu mezi návštěvami koupelny.

Zpožděné močení

Pokaždé, když dojde k nutkání močit, měla by se osoba pokusit odložit močení po dobu 5 minut. Pomáhají mohou pomoci relaxační techniky, jako je hluboké dýchání.

Lidé by měli postupně zvyšovat dobu držení, dokud mezi návštěvami koupelny nedojde k 3 až 4 hodinám.

Technika dvojitého hlavy

Tato technika je užitečná pro ty, kteří se cítí, jako by se jejich močový měchýř plně nevykořenil. Je také dobrý nápad dvakrát vkus před spaním.

Každý, kdo si přeje dvojitou hlavu, by měl následovat tyto kroky:

 • Posaďte se na záchod a mírně se nakloní vpřed
 • Odpočívejte ruce na kolena nebo stehna
 • Močice jako normální
 • Zůstanou na záchodě a počkejte 30 sekund
 • Otočte se o něco dále dopředu a znovu močit
 • Kontrakce Kegel

  Kegel Kontrakce zahrnují posílení svalů pánevního dna, které se používají k řízení toku moči.

  Chcete -li objevit umístění svalů pánevního dna, může se člověk pokusit přestat močit uprostřed proudu. Pokud je to úspěšné, znamená to, že byly umístěny správné svaly.

  Osoba by měla cvičit stisknutím těchto svalů po dobu 10 sekund a poté relaxovat po dobu 3 sekund. Tento vzor by se měl opakovat 10krát. Osoba by se měla denně pokusit udělat tři sady 10 opakování. Techniky hlubokého dýchání mohou tento proces usnadnit.

  Změny životního stylu

  Existuje široká škála změn životního stylu, které lidé mohou provést ke zlepšení příznaků OAB. Patří sem:

  ukončení kouření

  Kouření může zhoršit příznaky OAB. Kašel se záchvaty, které se vyskytují u některých kuřáků, může také zvýšit epizody úniku.

  Diskuse o lécích s lékařem

  Některé léky mohou vést k úniku močového měchýře. Lidé s OAB, kteří užívají následující léky, by měli diskutovat o možnosti alternativ s lékařem:

  • Alfa-adrenergní antagonisté
  • Antihistaminika
  • diuretics
  • Svalské relaxanty a sedativa
  • Narkotika, jako je oxykodon a morfin

  Zachování zdravé hmotnosti

  může mít nadváha váha Tlak na svaly močového měchýře a pánevní. Pobyt v rozsahu zdravé hmotnosti může pomoci s kontrolou močového měchýře.

  Řízení zdravotních stavů

  Je důležité, aby lidé řídili příznaky chronických stavů, které mohou přispět k OAB. Patří mezi ně Parkinsonova choroba, cukrovka, roztroušená skleróza a onemocnění ledvin.

  byliny a doplňky

  Pro léčbu OAB bylo doporučeno několik bylin a přírodních doplňků, i když výzkum je omezený:

  • Gosha -Jinki-Gan: Některé výzkumy ukázaly, že tato směs 10 tradičních čínských bylin může pozitivně ovlivnit kontrakci močového měchýře. ke zlepšení příznaků. Některý výzkum to doporučuje jako účinné a levné léčby nadměrně aktivních a vysoce citlivých močových měst. Tyto doplňky byly prokázány v jedné malé studii, aby se zlepšily příznaky inkontinence moči a nokturie u více než 50 procent účastníků. U žen poruchy pánevního dna, jako je únik močového měchýře. Další studie navrhuje souvislost mezi nízkými hladinami vitamínu D a epizodami úniku močového měchýře u starších dospělých. může prokázat užitečné prostředky pro OAB.

   Akupunktura

   Některé výzkumy naznačují, že akupunktura poskytuje výhody pro ty, kteří mají příznaky OAB. Mezi tyto výhody patří snížení naléhavosti a frekvence močení a zlepšení kvality života.

   Biofeedback

   Biofeedback používá elektrické senzory ke sledování svalů. Tato terapie se někdy používá k léčbě úniku močového měchýře. Výzkum naznačuje, že je to prospěšná léčba první linie pro děti.

   Příznaky nadměrného močového měchýře se liší od člověka k člověku. Mezi běžné příznaky patří:

  • Naléhavost: Silná a náhlá je nutná močit s neschopností jej zpožďovat. Toto je definující příznak OAB.
  • Frekvence: Mnoho lidí s OAB musí močit častěji než průměr. Průměrný člověk močí 6-8krát denně a jednou v noci. Ti s OAB mají tendenci močit více než 8krát denně a dvakrát nebo vícekrát v noci.

   OAB nemá tendenci ovlivňovat životnost, ale může to ovlivnit kvalitu života. Stav může ovlivnit práci, vztahy a spánek. Léčba příznaků brzy je vhodná pro úspěšné řízení nebo dokonce vyléčení stavu.

   Ti, kteří zažívají změny v moči nebo zvycích močení, by se měli poradit s lékařem. Naléhavost a frekvence moči jsou spojeny s jinými zdravotními stavy, včetně infekcí močových cest. Výsledkem je, že správná diagnóza je důležitá pro informování o plánech léčby.

   Rovněž se doporučuje, aby lidé hovořili s lékařem, než vyzkoušejí alternativní nápravná opatření pro nadměrné močový měchýř.

   Pokud léčba první linie nepomáhá příznakům zlepšit se, lékaři pak mohou navrhnout léčbu druhé linie. Mohou zahrnovat léky.

   Pokud je to neúspěšné, léčba třetí linie ve formě neuromodulace, lze zvážit způsob změny nervové aktivity nebo chirurgického zákroku.

  • Areaktivní močový měchýř (OAB)
  • Urologie/nefrologie
  • Doplňková medicína/Alternativní medicína

  Contents