Zabiegi zmęczenia mięśni

Zabiegi zmęczenia mięśni

Ale kilka warunków zdrowotnych może również powodować zmęczenie mięśni.

Te schorzenia obejmują:

 • Rabdomiolizę
 • Choroby zapalne, takie jak zapalenie stawów
 • Burns
 • Przewlekła niewydolność nerek
 • Dystrofie mięśni

Leczenie zmęczenia mięśni

Gdy zmęczenie mięśni jest zmęczeniem mięśni Wynik forsownej aktywności lub starzenia, leczenie jest zwykle niepotrzebne. W innych przypadkach lekarz spróbuje zidentyfikować podstawową przyczynę zmęczenia mięśni i zaoferować leczenie.

Przykładem tego jest, gdy lekarz zaleca zdrową dietę i regularne ćwiczenia, jeśli otyłość powoduje zmęczenie mięśni. Gdy osoba traci na wadze, powinni zauważyć, że zmęczenie mięśni z czasem jest lepsze.

Nie ma formalnych wytycznych dotyczących leczenia zmęczenia mięśni jako objawem. Istnieje jednak kilka możliwości dla osób doświadczających zmęczenia mięśni w wyniku forsownej aktywności lub starzenia.

Produkty syntetyczne

amfetaminy, efedryna i kofeina są produktami syntetycznymi, które promują oporność na zmęczenie mięśni. Produkty te są czasem powszechne w sporcie w celu zwiększenia wydajności.

W 2005 r. Światowa agencja antydopingowa poinformowała, że ​​ponad połowa przypadków nadużywania substancji w sporcie obejmuje amfetaminy i efedrynę.

Z drugiej strony kofeina jest nadal legalna w sporcie i ma podobny wpływ na mięśnie. Wysokie dawki kofeiny mogą zwiększyć wydajność sportową podczas ćwiczeń.

Kofeina może pomóc zmniejszyć zmęczenie mięśni po kilku rodzajach ćwiczeń, takich jak trening lub trening siłowy.

Produkty naturalne

Kilka naturalnych produktów może również pomóc, gdy dana osoba doświadcza zmęczenia mięśni podczas ćwiczeń lub starzenia.

żeń -żeń jest ziołem z kilkoma możliwymi korzyściami zdrowotnymi, takimi jak łagodzenie zmęczenia mięśni.

Jeden przegląd badań dotyczących tematu donosi, że czerwony żeń -szeń może poprawić wydajność mięśni u osób podczas treningu siłowego.

Czosnek może również zmniejszyć zmęczenie mięśni. Ten sam przegląd z 2017 r. Podaje, że surowy czosnek zwiększa, jak długo myszy mogą działać na bieżni i jak szybko się odzyskują.

Papier badawczy w medycynie eksperymentalnej i molekularnej sugeruje również, że czosnek może zwiększyć tolerancję na bieżni na bieżni U osób z chorobą serca.

Suplementy diety

Istnieją trzy główne kategorie suplementów diety dla zmęczenia mięśni:

Suplementy dietetyczne

Suplementy diety obejmują produkty takie jak multiwitaminy lub olej rybny.

Brak pewnych składników odżywczych w diecie może prowadzić do problemów z mięśniami. Na przykład brak witaminy D może powodować zmęczenie mięśni. Suplementy diety mogą pomóc w zapewnieniu wystarczającej ilości odżywiania, aby utrzymać zdrowe mięśnie.

Ergogenic AIDS

Wiele osób używa pomocy ergogennych, takich jak kreatyna, w sporcie w celu poprawy wydajności mięśni. Jest to naturalnie występujący kwas, który pomaga zapewnić mięśnie energią podczas ruchu.

kreatyna jest w produktach, takich jak czerwone mięso i owoce morza. Jest również dostępny jako suplement.

Sports Foods

Sports Foods zawiera różne substancje, które zapewniają energię mięśni i poprawia wydajność. Na przykład napój energetyczny Red Bull zawiera mieszankę węglowodanów, tauryny i kofeiny.

Produkty te mogą sugerować, że pomagają zmniejszyć zmęczenie mięśni, ale brakuje dowodów naukowych dla tych twierdzeń.

Kiedy zobaczyć lekarza

Każdy z zmęczeniem mięśni powinien porozmawiać z lekarzem, jeśli nie jest to wynikiem ćwiczeń lub starzenia.

Pracownicy służby zdrowia mogą ocenić historię medyczną i Wykonaj testy w celu zidentyfikowania przyczyny.

W niektórych przypadkach zmęczenie mięśni może być oznaką stanu zdrowia. Bez pomocy medycznej stan może się pogorszyć i powodować dalsze problemy.

Na wynos

Zmęczenie mięśni może być niewygodne i zakłócać codzienne życie. Mocne aktywność lub starzenie są powszechnymi przyczynami zmęczenia mięśni. Czasami zmęczenie mięśni jest oznaką podstawowej choroby. W takich przypadkach ważne jest, aby zobaczyć lekarza.

Istnieje wiele rodzajów leczenia zmęczenia mięśni. Lekarze będą dążyć do leczenia podstawowej przyczyny problemu. Mogą również zalecić szereg innych metod leczenia, które mogą poprawić wydajność mięśni i zapobiegać zmęczeniu.

 • Body body
 • Seniorzy/starzenie się
 • Medycyna sportowa/ Fitness

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią wyłącznie z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Co wiedzieć o oleju gorczycy

olej musztardowy pochodzi z nasion roślin musztardowych. Jest bogaty w jednoszsynowane kwasy tłuszczowe, które wydają się zmniejszać prawdopodobieństwo rozwoju chorób sercowo -naczyniowych. Jednak gotowanie z olejem może stanowić poważne ryzyko, szczególnie dla dzieci.

Ludzie od dawna używają oleju musztardowego germivir opinie cena w gotowaniu i medycynie alternatywnej. Jest to powszechne w azjatyckich, zwłaszcza indyjskich kuchniach. Silny smak oleju pochodzi ze związku, który jest również obecny w chrzance i wasabi. Zawiera również związek, który może mieć właściwości przeciwzapalne.

Jednak stosowanie oleju musztardowego jest kontrowersyjne, a potencjalne ryzyko jest tak duże, że administracja żywności i leków (FDA) zabroniła jej zastosowania W gotowaniu.

W tym artykule omówiono korzyści i ryzyko stosowania oleju z nasion gorczycy.

Korzyści sercowo -naczyniowe

Olej z musztardy jest bogaty w monounsynowane kwasy tłuszczowe. Naukowcy konsekwentnie stwierdzili, że włączenie monoundynowanych kwasów tłuszczowych do diety może zmniejszyć ryzyko choroby sercowo -naczyniowej.

Jeden systematyczny przegląd stwierdził, że osoby z dietą bogate w jednoszsynowe kwasy tłuszczowe miały niższe ciśnienie krwi i mniej tłuszczu ciała niż inne niż inne który spożywał mniej tych kwasów. Wysoki odsetek tłuszczu i wysokiego ciśnienia krwi zwiększa ryzyko choroby sercowo -naczyniowej.

podczas gdy olej musztardowy zawiera wysoki poziom tych kwasów tłuszczowych, awokado i oliwy z oliwek. Należy zauważyć, że te potencjalne korzyści prawdopodobnie będą bardzo małe, w porównaniu z innymi czynnikami wpływającymi na ryzyko sercowo -naczyniowe. Spożywanie oleju musztardowego nie zrekompensuje zasadniczo niezdrowej diety lub braku aktywności fizycznej.

Potencjał przeciwzapalny

Olej z musztardy zawiera związek, który może być przydatny do zmniejszenia stanu zapalnego: allil Isotiocyjanian.

Jedno badanie wykazało, że izotiocyjanian allilu ma potencjał przeciwzapalny. Autorzy badania zauważyli ten efekt w hodowlach komórkowych, które są komórkami, które naukowcy rosną w kontrolowanym otoczeniu. Okazało się jednak, że efekt przeciwzapalny był znacznie mniejszy u myszy.

Wyniki nowszego badania wskazują, że izotiocyjanian allilu zmniejszał stan zapalny i miał szereg innych korzyści u myszy z zapaleniem jelita grubego, stanu stanu, stan A Stan A Stan A State To powoduje zapalenie w okrężnicy.

Zapalenie jest charakterystyczne dla szerokiego zakresu problemów zdrowotnych i może powodować wiele objawów. Jeśli izotiocyjanian allilu może zmniejszyć stan zapalny, olej musztardowy może pomóc w leczeniu tych problemów. Jednak obecnie istnieje bardzo niewiele dowodów na poparcie tego pomysłu.

Treść żywieniowa

musztarda jest rodzimą rośliną w Europie. Istnieje kilka odmian, a nasiona są składnikami w wielu produktach spożywczych i przypraw.

Produkcja oleju musztardowego obejmuje naciskanie lub szlifowanie tych nasion. Olej jest znacznie silniejszy niż przyprawa zwana musztardą.

Olej z musztardy składa się głównie z monoundynowanych kwasów tłuszczowych. W 100 gramach (g) oleju musztardowego występują:

 • 59 g monossynowanych kwasów tłuszczowych
 • 21 g wielonienasycone kwasy tłuszczowe
 • 11 g 11 g Kwasy tłuszczowe nasycone

Isotiocyjanian allilowy w oleju nadaje musztardzie silny smak i mogą przyczynić się do pewnych korzyści zdrowotnych. Związek ten jest również obecny w żywnościach, takich jak chrzan i wasabi.

niebezpieczeństwa i skutki uboczne

Olej z musztardy może stanowić poważne ryzyko, ponieważ zawiera wysoki poziom kwasu errucowego.

Ten monounsynowany kwas tłuszczowy jest obecny w kilku olejkach. W małych dawkach kwas errucowy jest bezpieczny, ale wyższe poziomy mogą być niebezpieczne.

Badania u zwierząt wskazują, że przez długi czas kwas errucowy może powodować stan serca zwany lipidozą mięśnia sercowego.

Nie jest jasne, czy ludzie doświadczają tego samego efektu, ale wysoki poziom kwasu errucowego może stanowić ryzyko dla niektórych grup, takich jak dzieci.

W 2016 r. FDA wydało ostrzeżenie, że olej musztardowy nie jest bezpieczny Zastosowanie w gotowaniu ze względu na wysoką zawartość kwasu errucowego. Oznacza to, że FDA nie zezwala na jego użycie jako olej kuchenny w Stanach Zjednoczonych.

Jak używać

nigdy nie jest bezpieczne stosowanie czystego oleju musztardowego w gotowaniu lub przyjmowania To jako suplement diety. Najlepiej unikać jedzenia lub picia.

Miejscowe zastosowanie oleju musztardowego

Olej z musztardowego jest dostępny jako olej eteryczny. Najbezpieczniejszą metodą stosowania go jest rozcieńczenie go w oleju nośnika i zastosowanie skóry.

Ludzie nie powinni rozpraszać olejku eterycznego musztardowego bliskiego każdemu, kto może być na niego uczulony. Olej z gorczycy jest toksyczny.

Na wynos

Olej z musztardy jest bogaty w jednoszsynowane kwasy tłuszczowe i może mieć pewne korzyści zdrowotne. Istnieje jednak niewiele bezpośrednich dowodów naukowych na poparcie tego pomysłu.

Olej musztardowy może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a FDA zabrania jego stosowania w gotowaniu.

W przyszłości więcej, więcej, więcej, więcej, więcej, więcej, więcej, więcej, więcej, więcej, więcej, więcej, więcej, więcej, więcej, więcej, więcej, w przyszłości Badania mogą lepiej określić bezpieczeństwo stosowania oleju musztardowego. Do tego czasu najlepiej unikać produktu.

 • Kardiowaskularna / kardiologia
 • Odżywianie / dieta
 • otyłość / utrata masy ciała / litość

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią wyłącznie z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Co wiedzieć o kwasach tłuszczowych omega-3

kwasy tłuszczowe omega-3 są obecne w żywności i suplementach diety. Pomagają utrzymać błony otaczające wszystkie komórki w ciele działają dobrze.

Istnieją trzy typy kwasu tłuszczowego omega-3:

 • kwas alfa-linolenowy (ALA)
 • Kwas eikosapentaenowy (EPA)
 • Kwas docosaheksaenowy (DHA)

Ala jest głównie obecny w olejkach roślinnych, takich jak nasiona chia, siemienia lniane, lniane, lniane, lenicze i orzechy włoskie. DHA i EPA są najczęściej obecne u tłuszczowych ryb w zimnej wody, takich jak makrel, łosoś, śledź i sardynki.

Ciało osoby może przekształcić małe ilości Ala w DHA i EPA. Według Urzędu Suplementów diety (ODS) większość ludzi w Stanach Zjednoczonych ma wystarczającą ilość Ala w swojej diecie. Eksperci nie ustalili jeszcze, ile DHA i EPA potrzebuje dana osoba.

możliwe korzyści

Poza podstawową utrzymaniem komórek w organizmie danej osoby, wstępne badania powiązały kwasy tłuszczowe omega-3 Z różnymi innymi korzyściami zdrowotnymi.

Jednak wiele badań, które pokazują te linki, jest we wczesnym etapie lub opiera się na eksperymentach na zwierzętach.

dopóki naukowcy nie prowadzą dalszych Badania, nie jest jasne, w jakim stopniu kwasy tłuszczowe omega-3 przynoszą korzyści osobom poza podstawowym utrzymaniem komórek ich organizmu.

ODS zauważa, że ​​badania wykazały, że ludzie jedzący ryby, co jest kluczowym Źródło kwasów tłuszczowych omega-3, zwykle mają mniejsze ryzyko różnych długoterminowych chorób w porównaniu z tymi, które nie jedzą ryb.

Jednak nie jest jasne, czy dzieje się tak z powodu omega-3s że ryby zawierają lub coś innego. Ponadto, jeśli dzieje się tak z powodu omega-3, które zawierają ryby, nie jest jasne, czy osoba przyjmująca suplementy omega-3 będzie miało takie same korzyści.

może zmniejszyć stan zapalny

Według artykułu w British Journal of Clinical Pharmacology, badania wykazały DHA i EPA w celu zmniejszenia procesu stanu zapalnego, który ma powiązania z różnymi chorobami sercowo -naczyniowymi.

podczas gdy efekty te były widoczne w badaniach na zwierzętach , clinical trials on humans were less conclusive.

People with rheumatoid arthritis appeared to benefit from taking fish-oil supplements, but there was no clear benefit for people with inflammatory bowel disease or asthma.

może zmniejszyć ryzyko zawału serca

Według ODS, istnieją pewne dowody na to, że przyjmowanie suplementów omega-3 może zmniejszyć ryzyko zawału serca. Jednak ODS zauważa, że ​​inne badania nie znajdowały związku między suplementami Omega-3 a mniejszą szansą na ogólnie problemy sercowo-naczyniowe.

Artykuł przeglądowy w Journal of Physiology and Biochemistry stwierdza, że ​​to stwierdza, że ​​to jest kontrowersyjnym obszarem badań, który jest nadal przedmiotem dyskusji.

Według National Center for Complementary and Integrative Health (NCCIH) naukowcy wykazali OMEGA-3, aby pomóc obniżyć poziom trójglicerydów osoby. Trójglicerydy są tłuszczami, a jeśli dana osoba ma nadmiar, jest bardziej zagrożona chorobami sercowo-naczyniowymi.

Jednak NCCIH wskazuje, że leki zawierające Omega-3 wśród innych składników mają zatwierdzenie przez U.S. Food and Drug Administration (FDA) w leczeniu wysokich poziomów trójglicerydów, chociaż to samo nie dotyczy suplementów Omega-3.

Badanie z 2018 r. Sugerowało, że przyjmowanie suplementów Omega-3 może przynieść korzyści Afroamerykanom. Czarni uczestnicy otrzymujący suplement odnotowali o 77% zmniejszenie zawału serca w porównaniu z tymi, którzy zajmują placebo.

mogą pomóc zwalczyć otyłość

Artykuł w Journal of Nutritional Biochemistry stwierdza, że ​​badanie w badania Ludzie jeszcze nie pokazali suplementów Omega-3, aby pomóc osobie schudnąć. Mogą być w stanie pomóc osobie przestać powrócić na wadze, chociaż nie jest jasne, w jaki sposób mogą to zrobić.

może przyczynić się do zdrowia niemowląt

Badanie, które pokazuje, że dzieci matek, które wzięły suplement oleju rybnego o wysokiej dawce, rzadziej rozwijały astmę niż dzieci matek, które wzięły placebo. Jednak NCCIH zauważa również, że inne badania są sprzeczne z tym odkryciem.

Według NCCIH, skutki uboczne z suplementów Omega-3 są zwykle łagodne i mogą obejmować:

 • Bad Breath
 • Badplinging Swe
 • Nudności

ODS zauważa, że ​​jeśli dana osoba przyjmuje antykoagulanty, które są lekami, które zatrzymują ich krew, które zatrzymują ich krew Od krzepnięcia, wówczas przyjmowanie wysokich dawek suplementów omega-3 może prowadzić do problemów z krwawieniem.

Podsumowanie

kwasy tłuszczowe Omega-3 są ważną częścią odżywiania danej osoby i przyczyniają się do odżywiania danej osoby i przyczyniają się do odżywiania danej osoby i przyczyniają się do odżywiania danej osoby Podstawowe zdrowie wszystkich komórek w ciele. Większość ludzi ma wystarczającą ilość kwasów tłuszczowych omega-3 w swojej diecie, aby to osiągnąć.

Kluczowym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 są ryby. Istnieją wyraźne dowody na to, że jedzenie większej liczby ryb może pomóc zmniejszyć szanse osoby rozwijającej choroby sercowo -naczyniowe. Jednak nie ma jeszcze rozstrzygających dowodów na to, że przyjmowanie suplementów Omega-3 ma podobne korzyści zdrowotne.

 • Cardiovascular/Cardiology
 • Odżywianie/dieta
 • Otyłość / utrata masy ciała / sprawność sprawności
 • Medycyna uzupełniająca / medycyna alternatywna

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią tylko z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych i czasopism medycznych i czasopism medycznych i czasopism medycznych i wspomnienia.

Contents